nanotech
18 بهمن 1401 - 12:12

بهره‌برداری و آغاز عملیات اجرایی 200 پروژه همزمان با دهه فجر

فرماندار بندرعباس از بهره‌برداری و آغاز عملیات اجرایی 200 پروژه با اعتباری بالغ بر 130 هزار میلیارد تومان همرمان با دهه مبارک فجر سال جاری در این شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس از بندرعباس، محمد مرودی فرماندار بندرعباس امروز در یک نشست خبری با گرامیداشت دهه مبارک فجر، اظهار کرد: همزمان با ایام سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران، 200 پروژه عمرانی و زیرساختی مورد بهره‌برداری قرار گرفته یا عملیات اجرایی آن آغاز می‌شود.

وی اعتبار اختصاص یافته به این پروژه‌ها را بالغ بر 130 هزار میلیارد تومان عنوان کرد و افزود: با توجه به رقم یاد شده، شهرستان بندرعباس 35 درصد مجموع اعتبارات مربوط به پروژه‌های دهه فجر در استان هرمزگان را، به خود اختصاص داده است.

فرماندار بندرعباس عنوان کرد: با نگاه ویژه استاندار هرمزگان، شاهد بهره‌برداری یا آغاز عملیات اجرایی پروژه‌های متعددی در بخش‌های شمیل، فین، تخت، قلعه‌قاضی، هرمز و غیره نیز هستیم.

مرودی خاطرنشان کرد: از مجموع 200 پروژه فوق، 48 پروژه در بخش مسکن و عمران شهری و روستایی، 42 پروژه در حوزه ورزش و جوانان، 23 پروژه در بخش حمل و نقل، 18 پروژه در بخش بهداشت و درمان، 17 پروژه در بخش انرژی، 16 پروژه در بخش صنعت، معدن و تجارت، 15 پروژه در حوزه آموزش، 9 پروژه در حوزه کشاورزی و منابع طبیعی، 7 پروژه در بخش آب و فاضلاب، 4 پروژه در بخش فرهنگ، هنر و رسانه‌های جمعی و یک پروژه در حوزه احداث و توسعه فضاهای فرهنگی، هنری و مذهبی است.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: از نظر اعتبارات، بیشترین منابع اختصاص یافته مربوط به بخش صنعت، معدن و تجارت  است.

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1024454