nanotech
19 بهمن 1401 - 17:37

آزادی مشمولین عفو از زندان‌های هرمزگان تا قبل از ۲۲ بهمن

به منظور نظارت بر فرآیند اجرای عفو گسترده متهمین و محکومین، رئیس کل دادگستری هرمزگان از زندان بندرعباس بازدید کرد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بندرعباس، به منظور نظارت بر فرآیند اجرای عفو گسترده متهمین و محکومین، رئیس کل دادگستری هرمزگان  از زندان بندرعباس بازدید کرد.

مجتبی قهرمانی با حضور در شعب اجرای احکام زندان مرکزی بندرعباس ضمن تشکر از قضات و کارکنان حاضر در این شعب بر لزوم بسیج همه امکانات برای تسریع در شناسایی مشمولین عفو و آزادی آنها تا قبل از 22 بهمن، تأکید کرد.

وی همچنین اظهار داشت: بلافاصله پس از ابلاغ دستورالعمل عفو معیاری، ضمن آغاز فرآیند بررسی واجدین شرایط با تشکیل کمیته ویژه‌ای در دستگاه قضایی استان هرمزگان، دستورات مقتضی به رؤسای دادگستری‌ها و دادستان‌های حوزه‌های قضایی، همچنین مدیرکل زندان‌های استان به منظور تسریع در این روند ابلاغ شد.

قهرمانی همچنین با اشاره به وصول نامه آزادی مشمولین عفو تا حدود ساعت 2 بامداد روز گذشته، تصریح کرد: با بررسی سیستم و نامه‌های واصله مشخص شد که تعدادی از همکاران ما برای تسریع در جامه عمل پوشاندن به فرمان عفو رهبر معظم انقلاب اسلامی حتی تا ساعت یک و چهل و پنج دقیقه نیز در محل کارشان حضور داشته‌اند و نامه آزادی زندانیان تا ساعت مذکور به زندان ارسال می‌شده است. 

وی در ادامه افزود: برای پیگیری فرآیند عفو، تعدادی از کارکنان اجرای احکام در محل دادسرای بندرعباس استقرار یافته‌اند و شناسایی واجدین شرایط و آزادی آنها به صورت شبانه‌روزی و حتی در خارج از وقت اداری ادامه دارد. 

رئیس کل دادگستری هرمزگان در پایان تصریح کرد: با اهتمام و جدیتی که در این زمینه از سوی همکاران ما وجود دارد و با تأکیدات ریاست ‌قوه قضائیه، انشاءاللّه تا قبل از یوم‌اللّه 22 بهمن کلیه محکومین و متهمینی که مشمول دستورالعمل هستند از حلاوت این عفو بهره‌مند خواهند شد.

انتهای پیام/864/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1028154