nanotech
03 خرداد 1402 - 22:39

آزادسازی خرمشهر نقطه عطفی برای شکست‌های دشمنان بود

آستارا- فرماندار آستارا با بیان اینکه آزاد سازی خرمشهر نقطه عطفی بر شکست‌های دشمنان بود، گفت: فتح خرمشهر مسیر پیروزی را برای ما هموار کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، عنایت رضایی‌پور عصر چهارشنبه در مراسم گرامیداشت سالروز حماسه آزادسازی خرمشهر در مزار شهدای این شهرستان اظهار کرد: آزادسازی خرمشهر نقطه عطفی بر شکست‌های دشمنان بود، روز پیروزی در مقابل رژیمی که بیش از ۶۰ کشور از آن حمایت‌های سیاسی، نظامی و امنیتی می‌کردند.

فرماندار آستارا با بیان اینکه آزاد سازی خرمشهر نخستین حرکتی بود که کام جوانان و بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی را شیرین کرد، افزود: این پیروزی بزرگ که در چنین روزی اتفاق افتاد بزرگترین پیروزی بود که مسیر را برای ما هموار کرد تا در عرصه‌های مختلف همواره پیروز باشیم.

وی با اشاره به حضور و جانفشانی ۱۶۷ شهید گلگون کفن شهرستان آستارا در هشت سال دفاع مقدس گفت: شهرستان آستارا از اقشار مختلف کارگر، دانش آموز، دانشجو، روحانی، قاضی و ورزشکار شهید تقدیم انقلاب کرده و این عزیزان با خون خود برای ما افتخار ایجاد کردند.

رضایی پور با بیان اینکه نقش آستارا در پشتیبانی جنگ نیز برجسته بود، گفت: بازار بزرگ آستارا در پشتیبانی از جنگ خدمات بزرگی انجام داد و در پشتیبانی انسانی نیز جوانان خود را به جبهه‌های حق علیه باطل فرستادند.

فرماندار آستارا به نشست اخیر سران عرب با بشار اسد اشاره کرد و گفت: زمانی کشورهای ابر قدرت با کارشکنی به کمک کشورهای خاورمیانه قرار بود سوریه را تقسیم و به کشورهای کوچک توسری خور تبدیل کنند ولی اکنون کار بجایی رسیده که بشار اسد با اقتدار کنار پادشاهان و سران و بزرگان کشورهای عربی قرار گرفته و این نشان از بزرگ مردی و بزرگ منشی و درون نگری مسئولان و در رأس آنها رهبر بزرگ انقلاب دارد.

وی افزود: امضای توافق نامه بین ایران و روسیه نیز ناشی از نقش آستارا به عنوان کریدور شمال جنوب جهان است که امیدواریم با پایان این پروژه‌های بین المللی دوران طلایی شهرستان شروع شود تا جایی که هیچ بیکاری در منطقه نداشته باشیم.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1236511