nanotech
04 بهمن 1401 - 16:12

برنامه شهرداری تهران برای جشن‌های دهه فجر

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران مراسم‌های چهل و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را تشریح کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، محمد امین‌توکلی زاده در نشست معاونین اجتماعی و فرهنگی کلانشهرهای کشور گفت: تهران و دیگر کلانشهرهای بزرگ کشور برای برگزاری مراسم‌های چهل و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی آماده می‌شوند.

وی افزود: جشن‌های دهه فجر امسال، با عنوان «جشن خانواده بزرگ ایران» برگزار خواهد شد؛ همچنین ۱۱۰ نقطه در پایتخت برای برگزاری مراسم در مناسبت‌های بزرگ تعیین شده است. موضوع مشترک در همه شهرها ایجاد فضای شادی و نشاط است، برای اینکه حال دل مردم خوب شود.

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران با بیان اینکه طبق تفاهم‌های صورت گرفته، اگر در کلانشهرها برنامه‌ای را مشخص کردیم، سایر نهادهای مرتبط همراهی مورد نیاز را خواهند داشت، ادامه داد: در برنامه‌های راهپیمایی اربعین، سلام فرمانده و اخیراً در مراسم سالگرد شهید حاج قاسم سلیمانی در کرمان، دیدیم که همت و جدیت شهروندان کلانشهرها توانست نتایج خوبی را رقم بزند.

وی با اشاره به مناسبت‌های پیش رو بیان کرد: از امروز تا پایان عید فطر، باید فضای خوب توأم با شادی و نشاط را برای شهروندان ایجاد کنیم. حتماً هر کلان‌شهر برنامه‌های اختصاصی بنا به موقعیت خود دارد ولی رخدادهای مشترکی معین می‌شود.

توکلی زاده که ریاست کمیسیون اجتماعی و فرهنگی مجمع شهرداران کلانشهرها را نیز بر عهده دارد، یادآور شد: مراسم سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به نام «جشن خانواده بزرگ ایران» نامگذاری شده که هر یک از واژه‌های آن بار معنای خودش را دارد.

معاون شهردار تهران تاکید کرد: همچنین سلسله جشنواره مردمی با نام «آرمان» نیز برگزار می‌شود که نام این جشنواره از شهید آرمان علی وردی که در اتفاقات اخیر مظلومانه به شهادت رسیده بهره برده است، ضمن اینکه نشانی از آرمان‌هایی است که می‌تواند مثالی از شهر آرمانی باشد که صاحب همه فضیلت‌هاست یا باید در آن ایجاد شود.

وی گفت: همچنین ۵۲ جشنواره فرهنگی، هنری و ورزشی با محوریت محلات در شهر تهران در دهه فجر برگزار می‌شود.

منبع: مهر
شناسه خبر: 995288